E mashtruan me një akullore, Pooja Gaud ribashkohet me prindërit pas nëntë vitesh

21 Gusht, 2022 - 11:25 pm

Pas nëntë vitesh të gjata, 16-vjeçarja Pooja Gaud më në fund është në gjendje të mbështesë kokën në prehrin e nënës së saj, përcjell KultPlus.

Pooja u zhduk më 22 janar 2013 kur ishte shtatë vjeç. Ajo thotë se u mor nga jashtë shkollës së saj në qytetin Mumbai në shtetin perëndimor indian të Maharashtra nga një çift që e joshi me një akullore.

Më 4 gusht, ajo u gjet në atë që përshkruhet si “një arratisje e mrekullueshme”. Nëna e saj, Poonam Gaud, thotë se ajo është më shumë se e lumtur.

“Kisha hequr dorë nga shpresa për të gjetur ndonjëherë vajzën time. Por perënditë kanë qenë të sjellshëm me mua,” thotë ajo.

Policia ka pretenduar se fëmija është rrëmbyer nga Harry D’Souza dhe gruaja e tij, Soni D’Souza, sepse çifti nuk kishte një fëmijë të tyre. Ata kanë arrestuar z. D’Souza.

Para se të zhdukej, Pooja jetonte me dy vëllezërit dhe prindërit e saj në një shtëpi të vogël në një zonë të varfër periferike.

Ditën që ajo u zhduk, ajo ishte nisur për në shkollë me vëllain e saj të madh, por të dy u grindën dhe vëllai i saj hyri në shkollë duke e lënë pas pasi po vonohej. Pikërisht atëherë dyshohet se çifti e mori me vete, duke i premtuar se do t’i blinin një akullore. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme