E vetme duke kundërshtuar luftën në Ukrainë, arrestohet qytetarja ruse në Moskë

24 Shkurt, 2022 - 12:11 pm

Lufta mes Rusisë dhe Ukrainës ka filluar të merr përmasa të mëdha. Përderisa situata në Ukrainë po vjen duke u ashpërsuar nga minuti në minut, gjendja në Rusi është e qetë dhe nuk ndëgjohen shumë zhurma.

Pavarësisht se regjimi i presidentit Putin nuk lë shumë vend për kundershtime, një qytetare ruse ka dalur në rrugët e Moskës për të kundërshtuar sulmin e Rusisë ndaj Ukrainës.

Por, kjo zgjati vetëm pak minuta sepse ajo është arrestuar menjëherë nga autoritetet ruse dhe është dërguar në stacionin policor./ KultPlus.com

Të ngjajshme