EBC Cosmetics prezanton parfumat më të mirë për vjeshtën 2021

20 Shtator, 2021 - 3:13 pm

Ndërsa afrohet vjeshta, të gjithë duhet të zgjedhim aroma që janë të ngrohta, veçanërisht për ato ditë dhe netë të freskëta të vjeshtës.

Aromat më të mira për t’u përdorur këtë muaj kanë nota dhe bazë të ngrohta që do të qëndrojnë në rrobat tuaja gjatë.

Këto janë pesë nga aromat kryesore që EBC Cosmetics ju propozon për këtë vjeshtë:

1.My Way Eau de Parfum Intense nga Giorgio Armani

My Way Intense është një ftesë për një udhëtim të zbulimit të vetes, takimeve kuptimplota dhe përvojave të paharruara. Me lule portokalli, tuberozë dhe vanilje – kjo aromë e ndritshme është një kthesë moderne në notat klasike dhe të dashura. I sapolansuar, ky parfum mendohet te jetë trendi i kësaj stine.

2.Oud Wood nga Tom Ford

Parfumi Oud Wood filloi interesimin aktual për këtë përbërës (të shtrenjtë) që buron nga një pemë agari e infektuar me kërpudha. Aromë prej druri dhe pikante me nuanca vanilje, balsamike dhe pluhur.Oud Wood ju mbështjell në ud të rrallë, erëza ekzotike dhe kardomom, pastaj ekspozon përzierjen e tij të pasur dhe të errët të sensualitetit.Ky parfum konsiderohet të jetë një nga kolonjat ideale për vjeshtën e çfarëdo viti.

3. Libre nga Yves Saint Laurent

Parfumi Libre është bërë për ata që luajnë sipas rregullave të tyre. Ajo ngjall ndjenja të besimit dhe sofistikimit duke ruajtur akoma nota të lehta, flirtuese, me lule të livandos..

Aroma e re e lirisë nga Yves Saint Laurent kombinon thelbin e livandës nga Franca me sensualitetin e lulëzimit portokall maroken, për një shkrirje unike lulesh.

Këto shënime janë të balancuara nga misku i cili e bënë këtë aromë ideale për vjeshtë.

4. Uomo Born in Roma nga Valentino

Krijuar në një përzierje violete e lë absolut dhe të tymosur vetiverin. Erëza e xhenxhefilit, kripa minerale janë vetë shkëlqimi i një note moderne drunore.Këto akorde të sofistikuara dhe moderne janë frymëzuar nga vetë romët: qyteti ku eleganca ka qenë gjithmonë e ndërthurur me modernitetin, ku klasicizmi zmadhohet nga jeta e hidhur dhe e gjallë. Një kimi delikate dhe akoma e paharrueshme që është kapur në shishe të mrekullueshme.Shishja është projektuar me zbukurimin ikonik Valentino, frymëzuar nga arkitektura rome, e cila është nënshkrimi i Valentino Couture.

5. Burberry Her Intense Eau de Parfum

Her Intense, një aromë e guximshme që kap energjinë e fuqishme të Londrës – intensive por edhe elegante. Pasi të vendosni këtë parfum vjeshte, do të nuhasni menjëherë notat e freskëta dhe me shije frutash. Prisni rreth një minutë që aroma të vendoset dhe do të mbeteni me një aromë më të ekuilibruar për pjesën tjetër të ditës tuaj. E ngrohtë dhe pak e errët, por notat kryesore të manaferrës dhe qershisë e bëjnë atë të gjallë dhe argëtuese.

EBC Cosmetics operon në tregun tonë që nga viti 1993 si e vetmja kompani në Kosovë e autorizuar për shitjen në 8 pika:

1.      Bregu i Diellit , Rr. Eqrem Çabej

2.      Rr. Nëna Terezë  

3.      Rr. Garibaldi, përballë hotel Grand

4.      ETC Fushë Kosovë       

5.      Royall Mall, Rruga B

6.      Galeria Mall, Prizren

7.      Albi Mall, Veterrnik kati 0

8.      Albi Mall, Veterrnik kati 1

Platforma online EBC SHOP : www.ebc.shop

https://www.instagram.com/ebccosmetics/?hl=en./

(Shkrim i sponsorisuar nga EBC Cosmetics) / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme