Edhe një medalje tjetër për Laura Colturi, e treta me radhë

21 Janar, 2023 - 8:30 pm

Skiatorja që përfaqëson Shqipërinë në Kampionatin Botëror të Skive për të Rinj në St.Anton të Austrisë, Lara Colturi ka arritur të marrë medaljen e artë të radhës.

Pasi u shpall kampione Bote në garën e Skive Alpine, kategoria Super G për grupmoshat U-21 dhe mori medaljen e artë në disiplinën Downhill U-18 të premten, Lara la gjurmë përsëri.

Në garën e fundit të zhvilluar këtë të shtunë, skiatorja me orgjinë italiane, por e natyralizuar në shqiptare arriti triumfin në Gian Slalom U-18.

Kujtojmë që Lara është vetëm 16-vjeçe dhe e mbyll aventurën në Kampionatin Botëror të Austrisë me tre medalje të arta. Ajo u rendit e treta në renditjen e përgjithshme.

Gara e kësaj të shtune ishte gara e fundit në Kampionatin botëror të të Rinjve pasi do të zhvendoset në Kronplatz për etapën e rradhës së Kupës së Botës dhe në datën 26 janar, Colturi do të marr pjesë në Festivalin Olimpik Evropian Rinor. /albanianpost /KultPlus.com

Të ngjajshme