Edhe testi i dytë për koronavirus del negativ për Merkelin

25 Mars, 2020 - 10:00 pm

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, ka dalë negative për koronavirus për herë të dytë ndërsa do t’i nënshtrohet edhe një testi në fillim të javës së ardhshme, ka thënë një zëdhënës qeverie në një komunikatë për media, raporton Reuters.

Merkeli ka qenë në vetëkarantinë dhe po punon prej shtëpisë pasi mori një vaksinë nga një mjek të premten i cili më pas doli pozitiv me koronavirus, transmeton KOHA.

“Kancelarja e vazhdon punën nga karantina në shtëpi”, shtoi zëdhënësi.

Të fundit

Të ngjajshme