Edi Rama publikon video të automjetit të parë ushtarak të prodhuar në Shqipëri, mban emrin “Shota”

13 Qershor, 2024 - 9:24 am

Kryeministri i Republikës së Shqipërisë, Edi Rama, ka publikuar një video të automjetit të parë ushtarak të blinduar, që është prodhuar në Shqipëri.

Automjetit i është vendosur emri “Shota” dhe është prodhim i Arjeta Pucës bashkë me ekipin e saj të vajzave të tjera.

“Në zemër të Shqipërisë lindi një luftëtare, e fortë, sypatrembur, krenare. Ajo mban emrin “SHOTA”, thuhet në video.

“Mirëmëngjes, dhe me “Shotën”, automjetin e parë ushtarak të blinduar “Made in Albania”, një prodhim i ri i çikës sonë bulqizake Arjeta Puca dhe ekipit të saj fantastik të gocave profesioniste, ju uroj një ditë të mbarë”, ka shkruar Rama./KultPlus.com

Të ngjajshme