Eglantina Frroku-Bossart, dizajnerja shqiptare me shumë suksese në Gjermani

26 Tetor, 2019 - 6:55 pm

Fondi Shqiptar për Zhvillimin e Diasporës, ka shkuar sot për profilin e Eglantina Frrokut, e cila po zhvillon biznesin e saj në fushën e dizajnit grafik në Gjermani, shkruan KultPlus.com

“Eglantina Frroku Bossart, është shqiptarja në fushën e grafik dizajnit që ka arritur suksesin në Shtutgart të Gjermanisë, duke u bërë emër i njohur në botën e modës”, thuhej në postimin e tyre në Facebook.

“Ajo ka ngritur atelienë e saj në qendër të Shtutgartit. Përveçse e talentuar, i është dashur shumë punë dhe përkushtim si dhe integrim i një stafi profesionistësh gjermanë në ekipin e saj. Ka stiluar veshje për emra të njohur atje dhe jep kontribut në evente të ndryshme bamirësie”, përfundon postimin i Fondit për Zhvillimin e Diasporës në Facebook.

Të fundit

Të ngjajshme