Ekipi i Kosovës parakalon në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike “Pekini 2022”

4 Shkurt, 2022 - 3:02 pm

Përfaqësuesit e ekipit të Kosovës kanë parakaluar në ceremoninë hapëse të Lojërave Olimpike ‘Pekini 2022’, përcjell KultPlus.

Ekipi i Kosovës parakaloi e 54-ta nga 91 ekipe pjesëmarrëse.

Ekipi olimpik që parakaloi në ceremoninë hapëse përbëhet nga: Albin Tahiri, flamurmbajtës, Bujar Turjaka, shef i misionit, Jeton Beqiri, zyrtar ndërlidhës për Covid 19, Musa Selimi, anëtar i Bordit Ekzekutiv të KOK-ut dhe Kushtrim Krasniqi, përgjegjës për media.

Ndërkaq, skitarja tjetër, Kiana Kryeziu, që ishte paraparë të mbante flamurin bashkë me skitarin Tahiri, nuk u lejua të marrë pjesë në ceremoni, sikurse trajneri Agim Pupovci i cili rezultoi pozitiv me Covid 19./ KultPlus.com  

Të fundit

Të ngjajshme