Ekipi i Real Madrit nderon Kosovare Asllanin para ndeshjes

24 Shtator, 2021 - 3:28 pm

Sportistja e suksesshme shqiptare Kosovare Asllani, është nderuar para ndeshjes së ditës së djeshme.

Ajo është vlerësuar falë performancave të saj gjatë ndeshjes së shkuar, sepse ishte shumë e përkushtuar gjatë gjithë ndeshjes. Sportistja shqiptare luajti lojën e saj të 156 -të me Suedinë, transmeton KultPlus.

Kosovare Asllani ka lindur në Suedi më 29 korrik 1989 nga prindër shqiptarë. Ajo u rrit duke luajtur futboll dhe hokej por talentin e saj e fokusoj tek fusha e blertë dhe jo akulli. Pas sukseseve në Suedi e më tej, aktualisht 31-vjeçarja është pjesë e skuadrës së Realit të Madridit. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme