Ekipi i xhudos i Kosovës vendoset në pullën postare të Japonisë

14 Shkurt, 2020 - 10:24 am

Në rrjetin social Facebook trajneri Driton Kuka ka bërë të ditur se ekipi i xhudos së Kosovës është vendosur në pullën postare të Japonisë.

Vlerësim të madh ekipi kosovar ka marrë nga e gjithë bota, ndërsa sporti i xhudos tashmë ka arritur ta bëjë shtetin tonë të njohur kudo nëpër botë.

Shteti i Japonisë ka vendosur që ekipit tonë t’ia bëjë një vend në pullën postare.

Më poshtë postimi i plotë i Kukës:

Në Japoni pulla postare me ekipin tonë si shenjë e miqësisë dhe respektit për ekipin tonë!

Punë serioze e Ambasadorit Malazogu për Botërorin e vitit të kaluar si dhe për Lojërat Olimpike sivjet. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme