Elon Musk i jep fund ofertës për ta blerë Twitter-in

9 Korrik, 2022 - 1:09 am

Elon Musk thotë se po i jep fund ofertës së tij prej 44 miliardë dollarësh për të blerë Twitter, duke pretenduar shkelje të shumta të marrëveshjes së bashkimit.

Njoftimi i jep fund një sage të gjatë pasi njeriu më i pasur në botë vendosi të blinte Twitter në prill.

Musk tha se u tërhoq pasi Twitter nuk arriti t’i jepte atij informacion të mjaftueshëm për numrin e llogarive të padëshiruara dhe false.

Ai përballet me një tarifë ndarjeje prej 1 miliard dollarësh dhe një padi të mundshme në daljen e tij.

Në maj, Musk tha se marrëveshja ishte “përkohësisht në pritje” pasi ai priste të dhëna për numrin e llogarive të rreme dhe të postës së padëshiruar në Twitter. /Telegrafi/ /KultPlus.com

Të ngjajshme