Ema Andrea u drejtohet artistëve: Ju nuk preferoni të shkoni në evente që nuk i përkasin gjinisë suaj

14 Janar, 2022 - 11:45 am

Tani dy fjalë për te gjithë artistët, e te gjitha gjinive, te cilët ankohen se ky ‘vend nuk e do artin,’ se kane ‘studiuar e nuk i perfill njeri’ etj etj

E vertete mund te jete, po ja ta shohim pak nga ana tjeter kete dramë mbushur me ankime!

Ju nuk preferoni te shkoni ne evente qe nuk i perkasin gjinise suaj dhe nuk kam guxim te them aresyen ndaj po ju pyes- Perse?

Kam pare koncerte te mrekullueshme klasike me 20 spektatore ne salle.

Kam pare shfaqje Opera, Balet, apo Contemporary dance ne te cilat skam mundur te pershendes asnje koleg.

Ne ekspozita, pas dites se hapjes(kur une preferoj te shkoj) sallat jane bosh.

Kur mungojme ne nje event artistik,kemi humbur ne, me shume se artistet performues .

E mbi te gjitha, në se duam qe arti te konsiderohet, duhet te fillojme te mesojme te jemi vet spektatore, jo vetem per qokë kolegesh qe i perkasin zhanrit tone.

Konsiderimi i artit fillon nga ne!

Konsideroni Artin në se nuk doni te keni nje jetë medioker me diplome artisti!./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme