займ на карту онлайн потребительский кредит

Familja që shiti gjithçka për të jetuar në një furgon

23 Tetor, 2020 - 9:28 pm

Një çift nga Buxton, Derbyshire, ka shitur gjithçka që ka pasur për të jetuar në një furgon. Meg Ward, nënë e një fëmije, tha se bashkë me burrin kanë shitur shtëpinë, mobilet, e gjithçka brenda saj, për të blerë një furgon e për të jetuar në të.

Bashkë me vajzën e tyre 4-vjeçare, çifti ka shëtitur thuajse tërë Evropën.

Me paratë e mbetura, dhe një pjesë që ia kanë lënë familja trashëgimi, ata synojnë vetëm të shëtisin.

“Ishte shqetësuese të shesim gjithçka. Por është ngazëlluese dhe jetë e shkëlqyeshme”, u shpreh Ward, transmeton KultPlus.

Por ata s’janë të vetëm!

Një jetesë e tillë është bërë trend në SHBA dhe në Australi. Madje, vitet e fundit edhe në Mbretërinë e Bashkuar ku shumë furgonë, janë kthyer në shtëpi banimi. / KultPlus.com

Të ngjajshme