Familjes Kennedy nuk i ndahen fatkeqësitë

5 Prill, 2020 - 11:59 am

Dy anëtarë të një prej familjeve më të famshme amerikan, Kennedy u konfirmuan të humbur pas një kanoe u përmbys në gjirin e  Chesapeake, në bregdetin lindor të SHBA, konfirmoi guvernatori i Maryland, Larry Hogan në një konferencë për shtyp, transmeton KultPlus.

”Maeve Kennedy McKean – mbesa e senatorit amerikan Robert F. Kennedy dhe mbesa e presidentit John F. Kennedy – dhe djali i saj 8-vjeçar Gideon nuk janë parë e dëgjuar që nga e enjtja”, deklaroi ai.

Gjiri Chesapeake është një grykëderdhje në shtetet e Maryland dhe Virginias.

Zyrtarët e Rojes Bregdetare të SHBA morën një raport që “dy persona u panë duke u përpjekur të ktheheshin në breg me një kanoe, afër gjirit Hering, 16 kilometra në jug të Annapolis, Maryland dhe nuk u panë më”, sipas një deklarate.

Hogan tha se një kërkim intensiv ishte duke u zhvilluar.

Gjatë dekadave, familja Kennedy ka parë një numër tragjedish të profilit të lartë.

Gjyshi i McKean dhe xhaxhai i tij i madh u vranë (John F. Kennedy dhe Robert Kennedy), ndërsa John F. Kennedy Jr dhe bashkëshortja Carolyn u vranë në një aksident me avion. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme