Fillon rinovimi i teatrit ‘Dodona’

20 Gusht, 2021 - 2:24 pm

Pas plotësimit të trupës rezidente të aktorëve, tashmë ka filluar edhe rinovimi i objektit të teatrit ‘Dodona’.

Përmes një postimi në Facebook, drejtori i Kulturës në Komunën e Prishtinës, Adrian Berisha, ka njoftuar se sot kanë inspektuar për së afërmi punimet, ku pas këtij rinovimi dyert e teatrit do të happen për aktivitetet e shumta që i presin, shkruan KultPlus.

Postimi i plotë:

Per Teatrin DODONA po nis nje etape e re 🎭

Plotesimi i trupes rezidente te aktoreve te Teatrit “Dodona” ishte vetem fillimi i nje nisme te re per teatrin e qytetit.

Tashme kemi fillu edhe renovimin e “Dodones” ne menyre qe viti i ri sezonal 2021/2022 te na gjeje ne kushte me te mira.

Sot bashke me Visar Krusha kemi inspektu per se afermi punimet qe jane duke u bere dhe jemi te lumtur qe pas ketij renovimi dyert e teatrit do te hapen per shume aktivitete dhe presim qe prodhimi te shtohet e publiku te shijoje sa me shume shfaqje.

Gjithashtu, gjate muajit shtator do te hapim thirrjen per subvencionimin e shfaqjeve teatrale te cilat do te mbahen ne Teatrin e Qytetit “DODONA”.

“DODONA” e meriton te kthehet ne piken ku ka qene dhe te fitoj lavdine e dikurshme./KultPlus.com

Të ngjajshme