Fituesi i “Chopped Junior”, Fuller Goldsmith ndërron jetë në moshën 17-vjeçare

7 Tetor, 2021 - 10:08 am

Bota e gatimit po mban zi për Fuller Goldsmith, fituesin e “Chopped Junior” dhe “Top Chef Junior” të Food Network, pak ditë para ditëlindjes së tij të 18 -të.

Ylli me prejardhje nga Alabama ka vdekur nga kanceri në moshën 17 vjeçare, njoftoi të mërkurën kompania Magical Elves.

“Jemi të shkatërruar pasi dëgjuam për humbjen e yllit të Top Chef Junior dhe Fuller Goldsmith”, thuhet në njoftimin e kompanisë në Instagram. “Ai ishte një kuzhinier i jashtëzakonshëm dhe fëmija më i fortë që ne kemi takuar ndonjëherë. Që nga momenti kur u prezantua, e dinim se ai do të kishte ndikim tek të gjithë rreth tij dhe do të ishte një forcë pozitive në botën e gatimit.

Goldsmith ishte një student në Tuscaloosa Academy dhe luftoi me leukeminë që në moshën katër vjeçe.

Në shkurt, ai njoftoi përmes rrjeteve sociale se po i nënshtrohej rrezatimit për herë të pestë.

Në moshën 14 vjeçare, Fuller u shfaq në “Chopped Junior”. Ai fitoi konkursin dhe përfundimisht dhuroi çmimin e tij prej 10 mijë dollarësh në spitalin e fëmijëve në Birmingham.

Në 2018, kuzhinieri i famshëm dhe heroi personal i Goldsmith, Guy Fieri, e befasuan atë në Festivalin e Muzikës Stagecoach. Fieri i tha kuzhinierit të ri disa fjalë inkurajuese pasi iu desh të largohej nga “Top Chef Junior” për shkak të betejës së tij shëndetësore./KultPlus.com

Të ngjajshme