Fotografi kap dhunën e talibanëve ndaj civilëve

18 Gusht, 2021 - 12:04 pm

Marcus Yam, një fotograf dhe një korrespondent i huaj për gazetën LA Times, ka treguar për një incident në të cilin ai ishte dëshmitar pranë aeroportit të Kabulit të martën.

Yam tha se ai ishte dëshmitar i dhjetëra talibanëve që gjuanin në ajër, duke drejtuar armë kundër turmave dhe duke përdorur shkopinj, litarë dhe mjete të tjera për të goditur civilët.

Imazhet grafike që ai kapi tregojnë të paktën një grua të lënduar dhe një fëmijë të vogël të gjakosur me lëndime në kokë./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme