Fotografia e rrallë e Mbretëreshës Geraldinë në Amerikë me artisten e famshme Marianne Ostier

23 Qershor, 2021 - 9:30 am

Nga Aurenc Bebja

“Opera News” ka botuar, me 12 janar 1959, në faqen n°4, një fotografi të rrallë të mbretëreshës Geraldinë në Amerikë, të cilën, Aurenc Bebja, nëpërmjet Blogut “Dars (Klos), Mat – Albania”, e ka sjellë për publikun shqiptar.

Mbretëresha Geraldinë e Shqipërisë vizitoi Amerikën për herë të parë në dhjetor si e ftuara e Marianne Ostier, artistja e famshme e përpunimit dhe dizajnimit të bizhuve, e cila ka realizuar tre kurora për të.

Znj. Ostier e nderoi atë me një darkë në Sherry’s duke i paraprirë kështu shfaqjes “Les Contes d’Hoffmann – Përrallat e Hoffmann-it”.

https://www.darsiani.com/la-gazette/opera-news-1959-nje-fotografi-e-rralle-e-mbretereshes-geraldine-ne-amerike-me-artisten-e-famshme-te-perpunimit-dhe-dizajnimit-te-bizhuve-marianne-ostier/ / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme