FSK-ja sot shënon `Ditën e Forcës`, Ushtrisë së Kosovës

27 Nëntor, 2019 - 9:46 am

Sot mbahet ceremonia e shënimit të Ditës së Forcës – Ushtrisë së Kosovës.

Ceremonia mbahet në kazermën „Adem Jashari“ në Prishtinë dhe fillon në ora 11:00.

Në këtë ceremoni do të marrin pjesë: presidenti i Kosovës z. Hashim Thaçi, kryeministri në detyrë i Kosovës z. Ramush Haradinaj, ministri i Mbrojtjes z. Rrustem Berisha, komandanti i FSK-së, gjenerallejtënant Rrahman Rama, gjeneralë, oficerë, mysafirë, personalitete shtetërore dhe akademike.

Në fund të ceremonisë do të ndahen dekorata dhe mirënjohje për stafin e dalluar të Ministrisë së Mbrojtjes dhe oficerët dhe nënoficerët e dalluar të FSK-së.

Ceremonia e Ditës së Forcës nuk është ditë e hapur. Pjesëmarrja në ceremoninë e organizuar me rastin e Ditës së Forcës bëhet vetëm me ftesa zyrtare. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme