George Clooney u kërkon mediave që të mos publikojnë foto të fëmijëve të tij

6 Nëntor, 2021 - 5:00 pm

Aktori i njohur, George Clooney ka shkruar një letër të hapur duke kërkuar nga mediat që të mos publikojnë foto që tregojnë fytyrat e fëmijëve të tij.

Ylli i filmave thotë se imazhe të tilla i vënë në rrezik dy fëmijët e tij, veçanërisht për shkak të natyrës së punës të gruas së tij.

Amal Clooney është një avokate e të drejtave të njeriut, e cila, thekson aktori në letrën e tij, nxjerr para gjyqit grupet terroriste, shkruan BBC.

Komentet e tij u botuan nga disa revista tregtare, duke përfshirë Variety, The Hollywood Reporter dhe Deadline.

Aktori, i cili ka luajtur në “Gravity” dhe “Ocean’s Eleven”, tha se ai dhe gruaja e tij nuk janë pjesë e rrjeteve sociale dhe janë mbrojtës të privatësisë së fëmijëve të tyre.

Clooney tha se vendosi të shkruante letrën pasi pa fotot e vajzës njëvjeçare të aktores amerikane, Billie Lourd të publikuara në internet.

Letra i është adresuar mediumit britanik “Daily Mail”. George dhe Amal Clooney janë prindër të binjakëve që kanë lindur në vitin 2017. Çifti janë të martuar që nga viti 2014.

Më poshtë letra e plotë e George Clooney dërguar mediave:

Duke parë fotot e foshnjës njëvjeçare të Billie Lourd në publikimin tuaj dhe faktin që më pas i hoqët ato fotografi, ne do të kërkojmë që të përmbaheni nga vendosja e fytyrave të fëmijëve tanë në publikimin tuaj.

Unë jam një personazh publik dhe i pranoj fotot shpeshherë ndërhyrëse si pjesë të çmimit që duhet paguar për të bërë punën time. Fëmijët tanë nuk kanë bërë asnjë angazhim të tillë./KultPlus.com

Të ngjajshme