Geta Beqa dekorohet me medalje nga Edi Rama

29 Mars, 2023 - 11:10 pm

Kampionja e botës në Kampionatin Botëror të fitnesit, Geta Beqa, është dekoruar me Yllin e Mirënjohjes nga kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama.

Ajo, me anë të një postimi në rrjetin social Instagram, ka thënë se është vlerësuar si sportiste elitare në mesin e shumë sportistëve elitarë.

“Sporti është vlera e një shteti dhe e falënderoj për mirëpritjen dhe fjalët motivuese ministren e Arsimit dhe Sporit, Evis Kokshi”, ka shkruar Beqa në Instagram./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme