Gjenden mbetje mortore në Gjakovë, trupi i personit ishte me veshje ushtarake dhe emblemë të UÇK-së

16 Shkurt, 2021 - 1:07 pm

Stacioni policor në Gjakovë ka pranuar informatë se në varrezat e qytetit të Gjakovës që janë me lokacion në lagjen e Brekocit, në vendin ku janë të varrosur dëshmorët e luftës së fundit në Kosovë, janë gjetur mbetje mortore të një personi të pa identifikuar- panjohur, e që ishte me veshje ushtarake dhe emblemë të UÇK-së.

Patrulla policore ka dalë në vend të ngjarje, ka kontaktuar me dëshmitarin e rastit, e që është dhe punëtor i varrezave të qytetit,  dhe  njofton se derisa po hapte një gropë varri ka hasur në mbetjet mortore në fjalë.

Dyshohet se mbetjet mortore i përkasin një ushtari të UÇK-së, deri tani të pa identifikuar, gjithashtu nuk dihet dhe nga kush është varrosur aty.

 Në vendngjarje ka dalë njësia e hetimeve të stacionit policor – Gjakovë, ato Rajonale dhe pritet së shpejti të dali edhe Njësia qendrore e Hetimit të Krimeve të Luftës. / Indeks online / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme