Gjenerali Clark në Kosovë, nga sot është këshilltar special i ministrit Mehaj

7 Korrik, 2021 - 11:30 am

Ish-komandanti i trupave të NATO-s, Welsey Clark, nga sot do të jetë këshilltar special i Armend Mehajt, ministrit të Mbrojtjes së Kosovës.

Clark e ka pranuar ftesën e Mehajt për të qenë këshilltar i tij. Ai sot ka ardhur në Kosovë ku është takuar me ministrin Armend Mehajn dhe Rrahman Ramën, komandatin e FSK-së.

Gjenerali amerikan e ka udhëhequr fushtatën 78-ditëshe të NATO-s kur kanë bombarduar caqet e ushtrisë serbe./ KultPlus.com

Të ngjajshme