Gjykata merr vendim për vrasësin e George Floyd

12 Mars, 2021 - 11:22 pm

Gjykata në Minneapolis ka aprovuar akuzën të shkallës së tretë kundër Derek Chauvin, transmeton KultPlus.

Ai akuzohet për vrasjen e Geroge Floyd. Chauvin u xhirua deri sa po e mbyste dhe po ia ndalte frymën Floydit.

Kjo vrasje nxiti protesta shumë të mëdha në Amerikë.

Nëse dënohet, Chauvin përballet me 40 vjet burg. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme