Gjyqtarja nga Kosova ka ndarë drejtësinë në gjysmëfinalen e UEFA Euro 2022

2 Korrik, 2022 - 11:15 pm

Gjyqtarja nga Kosova, Florentina Kallaba, ka ndarë drejtësinë në gjysmëfinalen e UEFA Euro 2022 ndërmjet Portugalisë dhe Hungarisë.

Lajmin e ka bërë të ditur kryetari i FFK -së, Agim Ademi, përmes një njoftimi në Facebook.

Ademi gjithashtu ka njoftuar se është duke u krijuar edhe ekipi i gjyqttareve për futboll me stema të FIFA-s. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme