Gjyshja që bëri historinë merr dozën e dytë të vaksinës Pfizer

29 Dhjetor, 2020 - 5:18 pm

Një gjyshe që u bë personi i parë në botë që mori vaksinën Pfizer në fillim të këtij muaji i është dhënë doza e dytë, shkruan The Guardian, transmeton KultPlus.

Margaret Keenan iu dha injeksioni pasues në Spitalin Universitar Coventry në Angli të sot, tre javë pasi bëri historinë me goditjen e parë.

Profesori Andy Hardy, shefi ekzekutiv i Spitaleve Universitare Coventry dhe Warwickshire NHS Trust, tha:

“Ne ishim të kënaqur që e mirëpritëm Margaret Keenan përsëri në Spitalin Universitar të Coventry sot për të marrë në mënyrë të sigurt dozën e dytë të vaksinimit, pasi ajo u bë personi i parë në botë që mori vaksinën Pfizer Covid-19 pas miratimit të saj klinik”,tha ai./ KultPlus.com

Të ngjajshme