Handikos dhuron 12 tabletë për fëmijë me aftësi të kufizuara

2 Shtator, 2020 - 3:08 pm

Në kuadër të projektit “Promovimi i parandalimit të dhunës në të gjitha mjediset ndaj fëmijëve me aftësi të kufizuara në Kosovë”, Handikos ka bërë shpërndarjen e tabletëve për 12 fëmijë me aftësi të kufizuara, në katër komuna të Kosovës, shkruan KultPlus.

Nëpërmjet një postimi në Facebook të bërë nga ana e Handikos tregohet se anëtarët e grupit avokues “Hëna”, të qyteteve të Prishtinës, Mitrovicës, Ferizajt dhe Gjakovës do ta kenë më të lehtë pjesëmarrjen e tyre në aktivitete apo takime virtuale.

Grupi Avokues i fëmijëve “Hëna” është një grup formal i cili është themeluar në vitin 2017 dhe ka mision garantimin e të drejtave të fëmijëve me aftësi të kufizuara në Kosovë. /KultPlus.com

12 fëmijë me aftësi të kufizuara, anëtarë të grupit Avokues ‘’Hëna’’ tashmë do ta kenë më të lehtë pjesëmarrjen e tyre…

Gepostet von HANDIKOS am Mittwoch, 2. September 2020

Të fundit

Të ngjajshme