займ на карту онлайн потребительский кредит

Hapet Galeria “Oda” në Shkodër, të ardhurat e ekspozitës së parë i dedikohen të prekurve nga tërmeti

1 Dhjetor, 2019 - 9:21 pm

Dje në qytetin e Shkodrës është hapur galeria më e re e qytetit. Në promovim është hapur edhe një ekspozitë e përbashkët e 18 fotografëve nga e gjithë hapësira shqiptare dhe diaspora. Artistja shkodrane Rozafa Shpuza, shtëpinë e prindërve të saj, të cilët nuk jetojnë, e kthehu në një galeri arti.

Me iniciativën e Rozafa Shpuzës fotografitë e ekspozitës do të dalin në shitje për t’iu bashkangjitur solidaritetit për të prekurit nga tërmeti. Tv 21 Shkodër / KultPlus.com

Të ngjajshme