займ на карту онлайн потребительский кредит

Hapet konkursi ndërkombëtar “Istanbul Photo Awards 2020”

1 Dhjetor, 2020 - 5:33 pm

Ekspozita e dytë me një përzgjedhje të fotografive fituese të çmimeve në konkursin ndërkombëtar të fotografive të lajmeve ”Istanbul Photo Awards 2020” u hap në Stamboll.

Ekspozita, e organizuar nga Anadolu Agency, me patronazhin e Turkish Airlines (THY), do të zhvillohet për një muaj në aeroportin ndërkombëtar ”Sabiha Gokcen”.

Më shumë se 10 000 aplikime për foto u bënë nga rreth 100 vende konkurruese, ku fotografitë që hynë në tre të parët u përcaktuan duke vlerësuar fotot njëjës dhe serial në lajme dhe sporte.

Për shkak të koronavirusit, juria vlerësoi punimet e paraqitura dhe përcaktoi fotot fituese në platformën speciale në internet të Anadolu Agency.

Fotografitë me titull “Protestat e Hong Kongut” e marrë për ”New York Times” nga fotoreporteri Yik Fei Lam u konsiderua e denjë për çmimin Foto e Vitit.

Gjithsej u ndanë 12 çmime, për vepra që adresojnë protesta, konflikte, katastrofa mjedisore, aktivitete sportive dhe histori njerëzore në vende që variojnë nga Palestina në Indonezi./ atsh/ KultPlus.com

Të ngjajshme