Hapet votimi për çmimin “Evropiani i vitit 2022”

20 Prill, 2022 - 12:01 pm

Zyra e Bashkimit Evropan në Kosovë ka bërë të ditur emrat që janë të nominuar si “Evropiani i Vitit 2022”, përcjell KultPlus.

Përmes një postimi në “Facebook”, Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë ka bërë thirrje që të votoni një individ apo instuticion që ka kontribuar më së shumti në promovimin e vlerave evropiane në Kosovë gjatë vitit të fundit.

“Për të vendosur votën tuaj, ju lutemi pëlqeni foton e të nominuar që dëshironi të mbështesni”, shkruhet në njoftimin e tyre.

Të nominuar për këtë vit janë: “Behare Bajraktari – themelues i BB Green Kosova, Fahrije Hoti – themeluese e Kooperativës Bujqësore Krusha dhe filmi “Zgjoi”, Jovana Raosavljevic – Drejtoreshë Ekzekutive e Iniciativës së Re Sociale, Samir Karahoda – filmbërës, me filmin e tij “Pa Vend”, Sebahate Hajdini – Drejtoreshë ekzekutive e Down Syndrome Kosova”.

Sot ka filluar votimi, derisa do të përfundojë më 27 prill në ora 17:00. Për të votuar, klikoni këtu./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme