Harris dhe Pelosi shkruajnë historinë në Kongresin amerikan

30 Prill, 2021 - 11:20 am

Kamala Harris dhe Nancy Pelosi shkruajnë historinë.

Është hera e parë në historinë e SHBA që dy gra ulen pas presidentit amerikan në Kongres.

Pelosi është kryetarja e parë e Dhomës së Përfaqësuesve dhe Harris zëvendëspresidentja e parë.

I pranishëm, ndër të paktët në sallën e Kongresit për shkak të masave antiCovid-19, edhe Zotëria i Dytë i historisë, bashkëshorti i Harris, Doug Emhoff./ atsh / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme