“Helmeta Ilire” – në nderim për ushtarët britanikë që shërbyen në misionin e paqeruajtjes në vend

13 Qershor, 2024 - 4:47 pm

Kryetari i Prishtinës, Përparim Rama, i ka nderuar me ‘Helmetat Ilire’ ushtarëve britanikë që kanë shërbyer në misionin e paqeruajtjes në vend, shkruan KultPlus.

“”Helmeta Ilire” – në nderim për ushtarët britanikë që shërbyen në misionin e paqeruajtjes në vend.

Të jetë “Helmeta Ilire” simbolikë e mirënjohjes së përhershme nga qytetarët e kryeqytetit për ushtarët britanikë, për ata që na sollën buzëqeshjen dhe na kthyen shpresën për të ardhmen e Kosovës së lirë.”, ka shkruar Përparim Rama./KultPlus.com

Të ngjajshme