Hiqen rrethojat në oborr të MKRS-së

30 Prill, 2020 - 11:53 am

Largimi i rrethojave të metalit nga oborret e institucioneve shtetërore po vazhdon.

Pas largimit të atyre tek objekti i qeverisë, tek Kuvendi i Kosovës dhe te Ministria e Punëve të Brendshme dhe Administratës Publike, sot po hiqen rrethojat edhe te Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit.

Vendimi për largimin e rrethojave të institucioneve në kryeqytet është marrë ditë më parë nga zv/ministri i MPBAP-së, Xhelal Sfeçla. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme