Historike, Kiana Kryeziu bëhet skitarja e parë që do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore

14 Janar, 2022 - 2:54 pm

Skitarja Kiana Kryeziu do ta përfaqësojë Kosovën në Lojërat Olimpike Dimërore që do të mbahen në Pekin, shkruan KultPlus.

“Krenarë pa fund.

Skitarja Kiana Kryeziu bëhet femra e parë që do ta përfaqësojë vendin tonë në Lojërat Olimpike Dimërore.

Ajo ka fituar normën olimpike për Lojërat Olimpike Dimërore Beijing 2022.

Shumë urime Kianës dhe gjithë komunitetit të skitarisë.”- thuhet në njoftimin e MKRS-së./KultPlus.com

Të ngjajshme