Hotel Ambasador, vendi që të bën të rikthehesh shumë herë (FOTO)

24 Qershor, 2020 - 9:38 pm

E ke përshtypjen se je në përfundim të vijës bregdetare të Shëngjinit, por nëse vazhdon edhe pak më tutje ke për të përjetuar një pamje të rrallë që të ofron Hotel Ambasador, që gjendet tek Rana e Hedhun, shkruan KultPlus.

Si një guacë e fshehur, plazhi i Hotel Ambasador të ofron qetësinë shpirtërore. Si asnjë plazh tjetër, të mundëson që në të njëjtën kohë të dëgjosh zhurmën e valëve, të kundrosh fëmijët derisa shijojnë detin, përderisa ti mundesh të degustosh një gotë verë nga terrasa.

Në njërën anë aroma e pishave, dhe në tjetrën anë aroma e jodit të detit, është një ndërlidhje që kënaqë turistët e shumtë, e sidomos të huaj, që po erdhën njëherë në këtë pjesë, do të ngelet vendi i preferuar dhe do të kthehen shumë shpesh për të shijuar diellin e kësaj plazhe, që nga të rrallat, nuk ka erë, sepse është e fshehur në atë mënyrë, sikur të jetë kujdestar i turistëve.

Tri mundësi që të shijosh detin nga afër të ofron Hotel Ambasador, që të inspiron aq shumë, të qetëson dhe të rritë oreksin.

E para është qe nga terrasa e hotelit e ke detin para, pastaj nga dhoma e hotelit mund të vështrosh pamje magjike, qoftë në mëngjes apo në buzëmbrëmje, por ka edhe një pjesë tjetër të shëtitores, sa të krijon përshtypjen që je në mes të detit, por në fakt ju jeni duke shëtitur në shëtitoren e kësaj pjese që ngjan si një ishull i vogël, por që të jep ndjesinë që ke qarë detin nga të dyja anët.

Dhe përderisa shijon gjithë këtë relaks në këtë pjesë të bukur të Shqipërisë, padyshim është edhe pjesa e kuzhinës së këtij hoteli, si ana tjetër e medaljes, ku mund të shijosh peshkun e përgatitur në mënyrën më të mirë, frutat e detit të llojllojshëm, shalqi, mollë, e dardhë, dhe në përcjellje të muzikës së lehtë, shijon një gotë vere të shtëpisë, gotë që të shtynë të rikthehesh edhe në pushimet e radhës, në këtë oazë, që përpos bukurisë natyrore, ka edhe bukurinë e njerëzve që udhëheqin këtë hotel, që ofrojnë aq shumë dashuri për klientët, ku buzëqeshja e tyre të rri gjatë në mendje, përgjatë rrugës kur kthehesh në shtëpi./KultPlus.com

Të ngjajshme