Hoti uron Biden për fitoren: Pres që të forcojmë edhe më shumë miqësinë

7 Nëntor, 2020 - 7:38 pm

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti, në emër të Qeverisë i ka uruar Joe Biden fitoren e presidencës, shkruan KultPlus.

Hoti tha se pret që të forcohet edhe më shumë miqësia me Amerikën dhe të vazhdojnë të punojnë në bashku.

“Në emër të Qeverisë së Republikës së Kosovës, i shpreh urimet e mia Presidentit të zgjedhur Joe Biden dhe Kamala Harris, për fitoren e zgjedhjeve presidenciale në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Pres që të forcojmë edhe më shumë miqësinë tonë të përhershme me Shtetet e Bashkuara dhe të vazhdojmë punën tonë së bashku për njerëzit tanë dhe në shërbim të vlerave tona të përbashkëta”, ka shkruar ai./ KultPlus.com

????????????????????????????????????

Të fundit

Të ngjajshme