Instruktorët ushtarakë amerikan stërvisin pjesëtarët e FSK’së për ndihmë mjekësore

15 Nëntor, 2021 - 5:45 pm

Ministri Mbrojtjes, Armend Mehaj, ka bërë të ditur se instruktorët amerikanë kanë stërvitur pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës për reagim dhe shkathtësi për ndihmë mjekësore, raporton Gazeta Express.

Ai ka publikuar edhe disa fotografi gjatë stërvitjes së pjesëtarëve të FSK’së

Mehaj ka thënë se do të vazhdojnë me ngritjen e aftësive profesionale bashkë me partnerët amerikan.

Shkrimi i tij i plotë:

Instruktorët ushtarakë amerikan stërvitin pjestarët tanë për reagim të duhur dhe me kohë, si dhe shkathtësitë për ndihmë mjekësore në fushëbetejë.

Bashkë me partnerët tanë të pazëvendësueshëm amerikan vazhdojmë suksesshëm në ngritjen e aftësive tona profesionale.

#StrongerTogether / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme