займ на карту онлайн потребительский кредит

Jahjaga viziton Klinën, takon gratë e komunitetit RAE

15 Tetor, 2019 - 6:30 pm

Ish-Presidetja e Kosovës, Atifete Jahjaga, ka vizituar Klinën ku ka takuar gra të komunitetit Romë, Ashkali dhe Egjiptian. Ajo ka thënë se takimi me ta ishte inspirues, shkruan KultPlus.com

“Bashkë me UNHCR, këtë herë ishim në komunën e Klinës për të biseduar me gratë e komunitetit Romë, Ashkali dhe Egjiptian të kësaj komune. Përkundër sfidave, këto gra janë forca e komuniteteve të tyre, dhe çdo takim me ato është inspirues.

Faleminderit UNHCR për organizimin dhe punën e jashtëzakonshme”, ka shkruar Jahjaga në Facebook.

Të ngjajshme