Jakupi me veshje luksoze e Ora me veshje sportive, misioni i bamirësisë dhe veshja e të famshmëve (FOTO)

16 Janar, 2021 - 4:10 pm

Bamirësia ndaj të varfërve tanimë është shndërruar në një shprehi të yjeve të artit si dhe njerëzve me pozita të larta në shoqëri, shkruan KultPlus.

Emine Cunmulaj, Rita Ora dhe shumë emra tjerë të njohur me modestinë e tyre kanë ndihmuar familje të varfëra, duke u bërë shembull për qasjen e tyre të thjeshtë dhe afërsinë që ia ofrojnë personave në fjalë.

Një fotografi e komentuar kohëve të fundit është treshja Leonora Jakupi, kryetari i Komunës së Skenderajit, Bekim Jashari dhe bamirësi Halil Kastrati përgjatë ndihmës së një familje.

Ajo që është përfolur shumë në këtë shkrepje të fotografisë qëndron te dukja e Jakupit, e cila përveç që ka hyrë me këpucë në shtëpinë e familjes, ndër të tjera ka edhe një veshje luksoze.

Në anën tjetër, ajo që ka rëndësi përgjatë ndihmës ndaj familjeve në nevojë përfshin çdo detaj, që nga sjellja e deri te veshja e personit, në mënyrë që inferioriteti të mos ndjehet nga pala e kundërt.

Ndërkohe, KultPlus ju sjell edhe këtë fotografi të Rita Orës kur ishte me UNICEF në Kosovë, dhe veshja e saj shihet të jetë konform misionit bamirës. / KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme