Java e Modës në Paris ofron elegancë të jashtëzakonshme franceze me shfaqjen Officine Generale

25 Qershor, 2022 - 2:45 pm

Etiketa bashkëkohore franceze Officine Generale u shfaq në distriktin historik Marais të Parisit për koleksionin më të fundit të modeleve klasike të përshtatura për burra dhe gra, duke dërguar këmisha të mprehta puplin dhe pantallona të relaksuara me plisa me xhaketa të përshtatshme në një pistë me kalldrëm, transmeton KultPlus.

Modelet marshuan në një vijë të drejtë ndërsa një fllad tërhiqte stilet më të lirshme, duke fryrë bishtat e shalleve të mëndafshta në ajër dhe duke i shtuar dramaturgjinë shfaqjes së mbrëmjes.

“Unë mendoj se kur vishni një palë xhinse të bardha me një pulovër të zezë dhe një palë sandale, ndoshta mund të jeni më afër ëndrrës franceze sesa ekstravagancës që shohim”, tha stilisti Pierre Maheo për Reuters, duke përshkruar qasjen e tij ndaj modës. . “Nuk mund të kesh gjëra që janë kudo në podium”.

E themeluar nga Maheo një dekadë më parë, labeli ka krijuar në heshtje një ndjekës besnik dhe së fundmi i është bashkuar valës së markave franceze që hapin dyqane në Shtetet e Bashkuara, duke përfshirë Ami, e cila mbajti një shfaqje në këmbët e Bazilikës Sacre-Coeur më parë. këtë javë. Lexo më shumë

Në kontrast me shfaqjet e mbushura me njerëz të famshëm nga etiketat e njohura si Louis Vuitton – të cilat fluturuan në një grup marshues nga Florida për të performuar në Luvër – Officine Generale është një nga të rregulltit në kalendarin e Javës së Modës në Paris, i njohur për turmat më intime./ KultPlus.com

Të ngjajshme