Joe dhe Jill Biden urojnë Fitër Bajramin: Përcjellim urimet tona në këtë ditë të gëzueshme

2 Maj, 2022 - 1:30 pm

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden së bashku me Zonjën e Parë, Jill Biden, kanë uruar gjithë besimtarët mysliman për fesën e Bajramit, përcjell KultPlus.

“Ndërsa muslimanët në Shtetet e Bashkuara dhe në mbarë botën përfundojnë muajin e Ramazanit dhe festojnë Fitër Bajramin, Jill dhe unë u përcjellim urimet tona më të ngrohta për të gjithë ata që po festojnë këtë ditë të gëzueshme”, deklarata e Presidentit Joe Biden dhe Zonjës së Parë Jill Biden me rastin e Fitër Bajramit.

Fitër Bajrami është një nga festat më të shënuara për botën islame që shënon fundin e muajit të agjërimit të Ramazanit. /KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme