Ka përfunduar turneu ndërkombëtar tradicional i boksit “Lah Nimani”

22 Maj, 2022 - 9:15 pm

Sot ishin ndeshjet finale të turneut, në të cilin morën pjesë 5 shtete, Shqipëria, Bullgaria, Maqedonia Veriore, Mali I Zi dhe Kosova.

Boksieri më i mirë i turneut u shpall Taulant Jakupi nga Gjakova. Në ndeshjet finale arritën të kalojnë 18 boksierë.

Për të përcjellë nga afër finalet, të pranishëm ishin zëvendësministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Daulina Osmani, Kryetari i Komitetit Olimpik të Kosovës, medalistja e bronztë e botërorit në boks, Donjeta Sadiku, kryetari i Federatës së Boksit, Enver Krasniqi, nënkampioni botëror i boksit Dragan Vujkoviç, drejtues të federatës së boksit dhe sportdashës tjerë.

Në kuadër të finaleve, zëvendësministrja Osmani në emër të MKRS-së nderoi boksieren Donjeta Sadiku, për fitoren e medaljes së bronztë në Kampionatin Botëror të boksit që u mbajt ditë më parë në Stamboll./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme