‘KÂ’ sjell në Vjenë shkrimtarin arbëresh, Mario Calivà

23 Gusht, 2021 - 3:30 pm

Organizata shqiptare që vepron në Vjenë ‘KÂ’ do të sjellë për shqiptarët atje, Malio Calivàn, shkrimtarin dhe dramaturgun shqiptar nga Hora e Arbëreshëvet.

Në një postim në Facebook thuhet se ky takim do të mbahet të dielën më datë 29 gusht, ku Mario Calivà do të lexojë disa pjesë të veprave ‘Poezi Arbëreshe’ dhe ‘Nostalgjia’, përcjell KultPlus.

Postimi i plotë:

Të dielen me datë 29 gusht 2021 prej orës 17:00 ju ftojmë në KÂ takim me Mario Calivà, i cili do t’na lexoj disa pjesë të veprave ‘Poezi Arbëreshe’ dhe ‘Nostalgjia’ duke u përcellur nga tingujt të bukur të muzikës nga Marigona Komani.

Një vështrim kritik të veprës ‘Nostalgjia’ do t’na prezantoj kryetari i Lidhjes së Shkrimtareve në Austri z. Hazir Mehmeti./KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme