Kajtazi kritikon Hotin: A ka masa anti Covid për yjet që po masakrojnë kulturën e vendit

23 Nëntor, 2020 - 11:21 pm

Mosrespektimi i masave të qeverisë për mbrojtjen nga virusi korona, nga një numër i madh i fytyrave publike ka ngjallur reagime të shumta, shkruan KultPlus.

Një prej tyre është edhe sopranoja e mirënjohur shqiptare Elbenita Kajtazi e cila nëpërmjet një postimi në Facebook ka pyetur kryeministrin e Kosovës si dhe Ministrin e Shëndetësisë se a duhet të respektohen masat anti covid edhe nga yjet e estradës, të cilët inqizimet për vitin e ri i kanë bërë pa asnjë masë mbrojtëse.

Më poshtë mund të lexoni statusin e saj të plotë:

Një pyetje për Ministrin e shëndetësisë Armend Zemaj si dhe kryeministrin Avdullah Hoti, a ka masa anti Covid për “yjet” e estradës që po bëjnë inqizimet e vitit të ri 2021 ? Ske pse hyn në YouTube prej videove të financuara për klikime! Nga kurreshtja u futa dhe shikova disa, çka me pa, nga 20 veta në “skenë” pa asnjë masë mbrojtëse…

Por ndoshta po gabohem unë se ata nuk i prek virusi, janë “ yje “ pra, prej atyre “yjeve” që po masakrojn kulturën e vendit! 🤮

Natën e mirë!/ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme