займ на карту онлайн потребительский кредит

Këshilla e MPB-së dhe Zafir Berishës: Mos e ndani fjalëkalimin me të tjerët

2 Dhjetor, 2020 - 3:38 pm

Ministria e Punëve të Brendshme ka nxjerr një foto me një mesazh që tregon se përdorimi i internetit sjell edhe rreziqe sa i përket sigurisë.

Këtë postim të MPB-së e ka shpërndarë në Facabook edhe koordinatori nacional për siguri kibernetike, Zafir Berisha.

Në postimin e shpërndarë jepen tri këshilla themelore: si “Mos prano ftesa nga njerëz të panjohur”; “Mos e ndaj fjalëkalimin me të tjerët; dhe “Mos ndaj të dhëna personale”.

Zafir Berisha është edhe zv.ministër i Punëve të Brendshme./koha.net/KultPlus.com

Të ngjajshme