Këta janë super-filmat që mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx

27 Gusht, 2021 - 4:30 pm

Këtë fundjavë, në Cineplexx mund t’i shikoni disa nga premierat më të fundit botërore.

Vikendi është kohë që më së miri kalohet duke shikuar filma, dhe ku t’i shikosh filmat më të rinjë dhe më mirë se në Cineplexx. Këtë vikend, në kinemanë në Prishtinë dhe Prizren mund t’i shikoni 13 filma të ndryshëm, të cilët shfaqen në orare të ndryshme nga ora 12:00 deri në ora 22:30 në kinemanë në Prishtinë dhe në Prizren.

Top 5 filmat të cilët mund t’i shikoni këtë fundjavë në Cineplexx janë:


1) Candyman

Një “vazhdim shpirtëror” i filmit horror Candyman (1992) që kthehet në lagjen e tani të butë të Çikagos ku filloi legjenda. Në rolet kryesore, Yahya Abdul-Mateen II, Tony Todd ndërsa në rolin e regjisë vjen Nia Da Costa.


2) Free Guy

Një tregtar bankash zbulon se ai në të vërtetë është një personazh i pakontrolluar nga askush, brenda një video loje brutale.


3) Paw Patrol: The Movie

Ryder dhe këlyshët thirren në Adventure City për të ndaluar Kryetarin Humdinger të kthejë metropolin e zhurmshëm në një gjendje kaosi.


4) Escape Room 2
Gjashtë njerëz padashur e gjejnë veten të mbyllur në një seri tjetër dhomash arratisjeje, duke zbuluar ngadalë atë që kanë të përbashkët për të mbijetuar. Duke bashkuar forcat me dy nga të mbijetuarit origjinal, ata së shpejti zbulojnë se të gjithë kanë luajtur lojën më parë.


5) The Protege

E shpëtuar si fëmijë nga vrasësi legjendar Moody (Samuel L. Jackson) dhe e stërvitur në biznesin e familjes, Anna (Maggie Q) është vrasësja më e aftë në botë. Por kur Moody – burri që ishte si një baba për të dhe i mësoi asaj gjithçka që ajo duhet të dinte për besimin dhe mbijetesën – vritet brutalisht, Anna zotohet të hakmerret. Ndërsa ajo ngatërrohet me një vrasës enigmatik (Michael Keaton), përballja e tyre bëhet vdekjeprurëse dhe skajet e lirshme të një jete të kaluar duke vrarë do të shkunden edhe më fortë.

Përveç këtyre tre filmave, në të dy kinematë po shfaqen super aksioni Fast and Furious 9 dhe The Suicide Squad, trilleri Reminiscence dhe Old, ndërsa nga filmat familjarë, po shfaqen ende Space Jam: A New Legacy, Jungle Cruise si dhe animacionet Spirit Untamed dhe Luca.

Kinemaja në Prishtinë dhe Prizren, nis punën nga ora 12:00, ndërsa për të gjithë filmat që po shfaqen dhe oraret e shfaqjeve mund t’i gjeni në linkun këtu .

Të fundit

Të ngjajshme