KFOR-i në Kosovë ulë flamurin e Italisë në gjysëm shtizë në shenjë nderimi për viktimat e COVID19

31 Mars, 2020 - 6:22 pm

KFOR-i në Kosovë ka ulur flamurin e Italisë në gjysëm shtizë në shenjë nderimi për viktimat si dhe në shenjë vlerësimi për punën e atyre që po përballen me Coronavirusin, shkruan KultPlus.com

“KFOR është bashkuar rreth flamurit të Italisë”, thuhet ndër të tjera në postimin e tyre në Facebook.

“Sot të gjithë flamujt e Italisë janë në gjysmë shtizë për të kujtuar viktimat e # COVID19.
KFOR është bashkuar rreth flamurit të Italisë dhe vlerat e saj për të nderuar sakrificën dhe përkushtimin e të gjithë atyre që punojnë në vijat e para kundër virusit”.

Të fundit

Të ngjajshme