KHF Istogu dhe KH Trepça, shpallen fitues të kupave në hendboll

8 Maj, 2023 - 9:00 pm

Klubi Hendbollistik për Femra ‘Istogu’ dhe Klubi Hendbollistik ‘Trepça’, janë shapllur fitues të kupave në hendboll.

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit ka uruar skuadrat hendbollistike, KHF Istogu dhe KH Trepça, për fitoren e kupave, shkruan KultPlus.com

“Skuadrat e KHF Istogu dhe KH Trepça të cilat fituan trofeun e Kupës së Kosovës, i urojmë për fitoren e këtij kampionati.

Vajzat e Istogut triumfuan ndaj Vushtrrisë teksa djemtë e Trepçës rikthyen kupën pas 20 vitesh, duke mundur në finale Besa Famgasin.

Fat dhe suksese edhe në garat ndërkombëtare.”, thuhet në urimin e MKRS./KultPlus.com

Të ngjajshme