Kinemaja ‘Jusuf Gërvalla’ ndryshon orarin e mbajtjes së aktiviteteve

13 Nëntor, 2020 - 8:34 pm

Pas vendosjes së masave të Qeverisë së Kosovës të cilat kanë hyrë në fuqi ditën e sotme, Kinemaja ‘Jusuf Gërvalla’, ka ndryshuar orën e mbajtjes së termineve të aktiteteve, shkruan KultPlus.

Nëpërmjet një postimi në Facebook është bërë e ditur se terminët e aktiviteteve do të fillojnë në orën 16:30 si dhe është zvogëluar pjesëmarrja në kinema, ku ka zbritur në 30% të kapaciteteve të përgjithshme.

Më poshtë mund të lexoni njoftimin e tyre të plotë:

Për shkak të masave të reja të vendosura nga institucionet relevante, terminet e aktiviteteve nga ora 18:00 ndryshojnë dhe mbahen duke filluar nga ora 16:30. Diskutimi në Kinema mes Gani Mehmetaj dhe Arben Zharkut si dhe Q&A me Shkumbin Istrefin pas shfaqjes se filmit “Tri Dritare dhe Një Varje” bartet virtualisht.

Po ashtu, për shkak të masave të reja anti-COVID, pjesëmarrja në kinema zbret ne 30% të kapaciteteve të përgjithshme dhe inkurajohet regjistrimi paraprak në format që mund t’i gjeni tek aktivitetet e lajmëruara në rrjetet tona sociale.

Qëndroni të shëndetshëm dhe shihemi te filmi!/ KultPlus.com

Të ngjajshme