Kitaristi legjendar amerikan, Carlos Santana rrëzohet në skenë (VIDEO)

6 Korrik, 2022 - 4:30 pm

Kitaristi legjendar amerikan Carlos Santana, është rrëzuar në skenë gjatë një koncerti në ajër të hapur pranë Detroit, Michigan.

Personeli mjekësor e trajtoi 74-vjeçarin në Clarkston dhe më vonë u dërgua në departamentin e urgjencës të një spitali lokal për vëzhgim, transmeton klankosova.tv.

Santana, i cili ka lindur në Meksikë, më vonë shkroi në faqen e tij në facebook se ai “harroi të hante dhe të pinte ujë” dhe “kështu që u dehidratova dhe u shua”.

Menaxheri i tij Michael Vrionis tha se muzikanti po shkonte mirë.

Megjithatë, menaxheri shtoi se një shfaqje e planifikuar për 6 korrik në Burgettstown, Pensilvani, ‘do të shtyhet për një datë të mëvonshme’.

Janë shfaqur pamjet që tregojnë Santana-n duke u ndihmuar në skenë në teatrin muzikor të Clarkson’s Pine Knob të martën./ KultPlus.com

Të fundit

Të ngjajshme